1. A két felvételt a terep egy pontjáról készítettük, két különböző irányba tekintve. Vajon hol állhattunk? Válasszuk ki a helyet a műholdfelvételen.


Válasz: A B
A szélmalom felvételén látszik a vasúti átjáró is, emiatt csak a B pontból készülhetett a kép. Ha az A pontban álltunk volna, a színpadot is látnunk kellett volna.



2. A Google earth műholdfelvétel jól mutatja az utat, ahogyan átjutottam az első pontból a másodikba. Melyik kép készült az átmenet végpontján, s ennek mi a betűjele a térképen?


Válasz: AY BX BY
A helyes kép a B, figyeljük meg újra az átmenet végpontjának környezetét a műholdképen. Az A kép a kiinduló pontban készült! A térképen pedig az Y pont a jó, az X a közelebbi rom sarkánál van.



3. Két versenyző, akiknek más-más pályájuk van, a fényképeken látható objektumoktól indul, egy közös ellenőrző pont felé. A helyüket a műholdfelvételen is megjelöltük. Hol fognak találkozni, ha az egyik északkeletre tart, a másik pedig északnyugatra?

Válasz: A B
Az egyik versenyző a kemencétől indul északkelet felé, a másik a tisztásról északnyugat felé. Csak az A pontban találkozhatnak.

Google Earth, Szentendre, Skanzen

4. A terep egy részletét a nyilakkal jelölt irányban jártuk be. Mekkora volt a szintkülönbség a kiinduló pont és a legmagasabb pont közt? Az alapszintköz 2,5 m.

5. Ha a felvételek a K és a V pont közt haladva készültek az adott útvonalon, mi a sorrendjük?

V A T U J C N K
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Szintemelkedés (m): Körülbelül 6 szintvonalnyi a különbség a kiinduló pont és a kör legmagasabban fekvő része közt, ami a főtér feletti kis utca.



+1. A Skanzen területén is készültek 3D panoráma felvételek. Induljunk el a főtéren álló kúttól (kattints a képre!), s keressük meg, merre van a képen látható torony.

Válasz: A B
A B pont a jó, ha a főtérről lefelé indulunk, a patak irányába, a vasút felé, látszik majd a torony a házak mögött. Az A pontban levő objektum egy obeliszk, ez is látszik a panoráma képeken.